Az IFM lehetőséget biztosít az önálló nyelvtanulásra, a tanulók saját tempójukban haladhatnak, és különböző szinteken fejleszthetik nyelvi készségeiket. A tananyagok és a rendszer automatikusan igazodik a diák aktuális szintjéhez, és naponta kisebb tanulási célokat állít fel, amelyeket Max professzor, a személyes mentor vezet.
Az önálló tanulást az alábbi funkciók támogatják:
- Saját tanulási tempó: A tanulók saját ütemükben haladhatnak a tananyaggal, így akkor és olyan tempóban tanulhatnak, ami számukra a legkényelmesebb.
- Szintfelmérő teszt: Az első belépéskor szintfelmérő teszt segít meghatározni a tanuló nyelvi szintjét, így a rendszer olyan anyagokat ajánl, amelyek az adott szinthez illeszkednek. Ez biztosítja, hogy a tanuló a megfelelő nehézségű feladatokat kapja. A szintfelmérő teszt az IFM használata során bármikor, több alkalommal is elvégezhető.
- Nyelvi kompetenciák fejlesztése: Az IFM lehetőséget biztosít a szókincs, nyelvtan, kiejtés és beszédértés gyakorlására, amelyeket a tanulók igényeik és céljaik szerint fejleszthetnek. A Gyakorlás menüpontban található feladatok segítik a különböző nyelvi készségek célzott fejlesztését.
- Beszédkészség fejlesztése: az IFM szóbeli közlés készségét erősítő, mesterséges intelligencia által vezérelt beszédeszközei (leckéi, feladatai) révén valós idejű visszajelzést és adaptív tanulást biztosít az alkalmazással tanulóknak. Ez a forradalmi újítás lehetőséget teremt a tanulók számára, hogy mikrofonon keresztül, valós élethelyzeteket szimulálva, rugalmasan és hatékonyan fejlesszék beszédkészségüket
- Mentett szavak és kifejezések: A diákok elmenthetik a számukra nehezebb szavakat és kifejezéseket a „mentett szavaim” listába, így később könnyen visszatérhetnek ezek gyakorlására az alkalmazás által generált feladatok segítségével.
- Haladás nyomon követése: A rendszer rögzíti a tanulók haladását, így követhetik, hogy mely feladatokat oldották már meg, és hogyan fejlődtek. Az egyéni előrehaladást mutató funkció motiváló erőt jelenthet, mivel láthatóvá teszi a tanulás eredményeit.
- Szintlépés és szintugrás: A tanuló megváltoztathatja a beállított nyelvi szintet, ha úgy érzi, hogy a jelenlegi szint túl könnyű, vagy túl nehéz számára. Ebben segítséget nyújthat számára a szintfelmérő teszt, amit bármikor megoldhat vagy megismételhet a felhasználó, és annak eredménye alapján a rendszert útmutatást nyújt, hogy milyen szinten érdemes folytatni a nyelvtanulást.